Skip to Content

Uçak ile Hasta Nakli

PLURES AIR

Uçak ile Hasta Nakli

Uçak ile hasta nakli hizmeti, hızlı ve konforlu transferler gerçekleştirilmesi açısından azami önem taşımaktadır. Plures Air, bu kapsamda, başta Türk Hava Yolları olmak üzere birçok hava yolu şirketiyle iş birliği içerisinde faaliyet göstererek hastaların nakil organizasyonlarını üstlenmektedir.

Firmamız, talebiniz doğrultusunda, ihtiyacınızı karşılayacak en uygun tarifeli hava yolu firmasından hizmet almanız için gerekli işlemleri yürütmesinin yanı sıra acil durumlarda ambulans uçak ve özel jet kiralama hizmetleriyle de yanınızdır.

Hastanın tedavisine başka bir bölgede devam edilmesi gerekiyorsa ya da hastanın sağlık durumu, kara yoluyla yapılacak bir yolculuk için elverişli değilse uçak ile hasta nakli hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Plures Air Uçak ile Hasta Nakli Hizmetini Nasıl Veriyor?

Plures Air, Türk Hava Yolları başta olmak üzere diğer hava yolu kuruluşlarıyla yapılacak olan uçak ile hasta nakli işlemlerini, talebi oluşturanların adına üstlenen nitelikli firmalar arasında yer almaktadır.

Tarafımıza ilettiğiniz talep doğrultusunda hastanın mevcut sağlık durumu hakkında (sedyeli/sedyesiz vb.) detaylı bilgi edinmekte, duruma en uygun hizmeti veren hava yolu şirketiyle iletişime geçerek nakil süreci hızlıca başlatmaktayız. Gerekli tüm yazışmalar ve evrak hazırlıkları ile kara ambulansı ara transferleri ve hastaya nezaret edecek refakatçi/doktor/sağlık ekibi yolculuğu organizasyonu da şirketimiz tarafından en ince detaylara dikkat edilerek yapılmaktadır.

Uçak ile Hasta Nakli İşlemleri Refakatçi Tarafından Organize Edilemez Mi?

Uçak ile hasta nakli hizmeti, bütünleşik birçok hizmetten meydana gelmektedir. Hastanın durumuna göre değişiklik gösteren bu hizmetlere örnek olarak havaalanına ulaşımda kara ambulansı desteği ile hizmet boyunca alınan doktor ile sağlık personeli desteği verilebilir. Yerdeki ve havadaki bu hizmetlerin herhangi birinde aksaklık yaşanması, uçak ile hasta naklinin bir kâbusa dönüşmesine neden olabilir. Hastanın durumuna göre (sedyeli/sedyesiz vb.) organize edilmesi gereken bu hizmetlerin, ancak profesyonel bir aracının varlığıyla sorunsuz işleyeceğini önemle hatırlatmak isteriz.

Uzun yıllardır gerçekleştirdiği hasta nakilleri ile alanında profesyonelleşen firmamız, ilgili tüm birimlerin hastadan haberdar olmasını sağlamakta, yer ve uçuş görevlileriyle koordineli bir biçimde çalışarak transfer edilecek hastanın mağduriyetine sebebiyet verecek durumları engellemektedir.

Uçak ile Hasta Nakli Hizmeti için Ne Zaman Başvurmam Gerekir?

Uçak ile hasta nakli yapılacaksa ilgili transfer işleminden bir hafta önce şirketimizle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Böylelikle şirketimiz, hastalarımızın zor durumda kalmamaları adına gerekli tüm hazırlıkları yapabilecektir.

Acil Durumlarda Uçak ile Hasta Nakli Nasıl Gerçekleştirilir?

Şirketimiz, acil durumdaki hastaların transferlerini, özel jet ve ambulans uçak kiralama hizmetleriyle gerçekleştirmektedir. Bu araçlar, hastaların, yaralıların ya da organların güvenli ve hızlı bir şekilde sevk edilmesi için kiralanmaktadır.

Acil karşılanması gereken uçak ile hasta nakli ihtiyacı doğduğunda, başvuru ardından, kiralama portföyümüzde yer alan uçaklar 2 ila 4 saat arasında hazır hâle gelmektedir. Her tür tıbbi ekipmanla donatılmış bu uçaklar, hastaya ya da yaralıya en yakın havalimanından kalkmakta ve yine sağlık kuruşuna en yakın havalimanına iniş yapmaktadır.

Uçak ile hasta nakli gerçekleştirilmesi gerektiğinde en büyük destekçiniz, Plures!

7/24 Uçağınız Hazır!
Plures Air